Thursday, 17 December 2015

Christmas Vienna

Vídeň je krásná a v předvánočním čase to platí dvojnásob... 
Vienna is beautiful city, even more when it's Christmas season...


Možná proto jsem se do rakouského hlavního města vydala na vánoční trhy už podruhé a protože jsem tentokrát vzala s sebou i babičku, prošly jsme si i základní památky. Schönbrunn jsem vám už ukázala v jednom z minulých článků, dnes vás tady vezmu na takovou rychlou procházku Vídně a vánočních trhů! Proč rychlou? Protože nás v Rakousku přivítala pěkná zima, vítr a taky pořádná mlha. Člověk si uvědomí výšku některých staveb (Stephansdom, Rathaus) až ve chvíli, kdy pro mlhu nevidí na špičku :)

I když nám ale počasí úplně nepřálo, výlet se nám líbil a nasály jsme tu pravou vánoční atmosféru! A já jsem dnes navíc byla naposledy ve škole, a tak mě čekají dlouhé vánoční prázdniny! Těším se na ně jako malá, protože i když se budu muset učit na zkoušky, hodlám si taky udělat pár naprosto volných dní, které chci strávit s dobrým jídlem, v teple domova a hlavně s rodinou, kterou už za měsíc opustím... Ale o tom víc v příštím článku, dnes se pojďte alespoň díky mým (nekvalitním :)) fotkám přenést do Vídně!

Maybe that's why I've visited Austria's capital for second time. And also because it's huge christmas markets. This time I took my gran with me so we went to see the main Vienna's sights. I've already schown you the beautiful Schönbrunn and today it's time to do quick tour through Vienna. Why quick one? Well, Austria welcomed us with quite cold, windy and misty weather. But thanks to the mist we realised how tall some of the buildings (Stephansdom, Rathaus) are because we couldn't see the top of it! :)
So even though the weather wasn't good we still enjoyed our trip and channeled a bit of that true christmas atmosphere! What's more, today it was my last day at school so may the long Christmas holidays begin! I'm sooo looking forward to it because although I also need to study for finals I'm also planning to spend a few days just realxing, eating and spending them with my family, which I'm leaving next month... but more about that in next article :) Now let's see a bit of a Vienna!
Kam jste se letos na vánoční trhy vydali vy? A máte je vůbec rádi? A co Vídeň, byli jste tam někdy a líbila se vám?
Do you like christmas markets and did you visit any of them this year? And what about Vienna, have you ever been there and did you like that city?
Krásný večer přeju!
Good evening everyone!
Míša


13 comments:

 1. veľmi chcem vidieť Viedeň musí tam byť nádherne ♥ krásne fotky. super že si bola akurát na vianočných trhoch

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě se do Vídně vydej, věřím, že se ti bude líbit :)

   Delete
 2. Taky jsem tam byla na vánočních trzích a bylo tam neskutečně lidí -.-"

  ReplyDelete
 3. Minulý rok jsem byla na vánočních trzích v Německu, ale letos jenom v Praze. Moc se i líbí fotky. :) Do Vídně bych se chtěla někdy podívat. :)

  lifeis-beautiful.blog.cz

  ReplyDelete
 4. Vánoční Vídeň je nádherná, byla jsem tam 2x a je to opravdu kouzelné :)

  ReplyDelete

 5. شركة نقل عفش
  اهم شركات مكافحة حشرات بالخبر كذلك معرض اهم شركة مكافحة حشرات بالدمام والخبر والجبيل والخبر والاحساء والقطيف كذلك شركة رش حشرات بالدمام ومكافحة الحشرات بالخبر
  شركة مكافحة حشرات بالدمام
  شركة تنظيف خزانات بجدة الجوهرة من افضل شركات تنظيف الخزانات بجدة حيث ان تنظيف خزانات بجدة يحتاج الى مهارة فى كيفية غسيل وتنظيف الخزانات الكبيرة والصغيرة بجدة على ايدى متخصصين فى تنظيف الخزانات بجدة
  شركة تنظيف خزانات بجدة
  شركة كشف تسربات المياه بالدمام
  شركة نقل عفش واثاث

  ReplyDelete 6. شركة نقل عفش بالرياض وجدة والدمام والخبر والجبيل اولقطيف والاحساء والرياض وجدة ومكة المدينة المنورة والخرج والطائف وخميس مشيط وبجدة افضل شركة نقل عفش بجدة نعرضها مجموعة الفا لنقل العفش بمكة والخرج والقصيم والطائف وتبوك وخميس مشيط ونجران وجيزان وبريدة والمدينة المنورة وينبع افضل شركات نقل الاثاث بالجبيل والطائف وخميس مشيط وبريدة وعنيزو وابها ونجران المدينة وينبع تبوك والقصيم الخرج حفر الباطن والظهران
  شركة نقل عفش بجدة
  شركة نقل عفش بالمدينة المنورة
  شركة نقل اثاث بالرياض
  شركة نقل عفش بالدمام

  ReplyDelete